MARMARA PETROL EVLERİ

Apsiyon Mobil'e giriş yapın, size özel hazırlanan fırsatları kaçırmayın.

Apsiyon Mobil'iHemen Yükle!
  • ÇATI ONARIMI Yeni sayfada aç
   ÇATI ONARIMI
   29 Eylül 2021, Çarşamba
   Marmara petrol evleri site yonetımi
   YATIRIM BÜTÇESİ ADI ALTINDA PLANLAMASINI YAPTIĞIMIZ  ÇATI ONARIM İŞLEMİNE BAŞLADIK. DERELERİN TEMİZLİĞİ, YAĞMUR İNİŞ BORUSU ETRAFI YALITIMI, ÇATI KAPLAMA MALZEMESİNDEKİ ONARIMLAR VE BACA ETRAFI TAMİRLERİ YAPILARAK SON KAT DAİRELERDEN GELEN ŞİKAYETLERİ GİDERMEYE ÇALIŞIYORUZ. 
  • HUKUKİ GELİŞMELERYeni sayfada aç
   HUKUKİ GELİŞMELER
   13 Kasım 2019, Çarşamba
   SİTE YÖNETİMİ
   Tümünü göster...
   Site yönetimi olarak göreve geldiğimiz 2017 yılında, siteye ait 40.000,00 TL yi kooperatif namına mantolama borcuna istinaden ilgili firmaya gönderenler hakkında dava açmıştık. Site aidatları, kooperatif üyesi olmayan malikler ve kiracılar tarafından da ödenmektedir. Mantolama işi kooperatif ile sözleşmesi yapılan bir iştir. Ayrıca yöneticiler genel kurullarda aldıkları yetkilere istinaden iş yapabilirler. Tüm bu hususlara binaen açtığımız davada daha önce mahkeme tarafından açıklanan; "Yetkisizlik nedeniyle davanın reddi" kararını, site yönetiminin davayı kaybettiği, bu kararın site yönetiminin yasal olmadığının delili olduğu şeklinde lanse edilmişti. Doğru olmadığını daha önce de anlattığımız bu söylentilerin delili olacak mahkeme kararı çıkmıştır. Çıkan kararda görevli mahkemenin hangisi olduğu belirtilmiştir. Bu andan itibaren dava belirtilen mahkemede sürecektir. 
   Site yönetimi için bu kararı önemli kılan bir husus daha mevcuttur. Kooperatif eski yöneticilerinin ve bu yöneticilerin telkinleriyle hareket eden bazı kat malikleri, borçlarına istinaden kendilerine açtığımız icra davalarına "sitemizin 3 parsel üzerine kurulu olduğu ve site yönetimi olamayacağı" ifadelerini kullanmışlardı. Bu savunmaları sebebiyle davalardan netice alma süreçleri uzamaktaydı. Diğer kat maliklerinin de akılını karıştıran bu hususa mahkeme aldığı kararla noktayı koymuştur.
   Duyurunun ekinde paylaştığımız dava evraklarında da göreceğiniz üzere, "dosyadaki kayıt ve belgelere göre, davacı sitenin birden fazla parsel üzerinde kurulu olduğu ve toplu yönetime geçildiği anlaşılmaktadır" ifadesiyle sitemizin toplu yapıya geçtiği ve site yönetiminin yasallık sorunun olmadığı bir kez daha perçinlenmiştir. 
   Mahkeme bu kararını, sunduğumuz deliller neticesinde, sitemizin yönetim planının tapu kayıtlarında 2007 tarihinden beri mevcut olduğunu görmesi üzerine almıştır.

   Bilgilerinize sunarız.

   Site ve Kooperatif Yönetimi
  • YÜRÜTMEYİ DURDURMA MAHKEME KARARIYeni sayfada aç
   YÜRÜTMEYİ DURDURMA MAHKEME KARARI
   06 Ocak 2020, Pazartesi
   SİTE YÖNETİMİ
   Sitemizin hizmetlerinin aksamasına neden olan mahkeme kararı ekte sunulmuştur. Bilgilerinize sunarız.
  • ÇATI ONARIM ÇALIŞMASIYeni sayfada aç
   ÇATI ONARIM ÇALIŞMASI
   12 Şubat 2021, Cuma
   Marmara petrol evleri site yonetımi
       Sitemizde bulunan 14 blok için Çatı onarımı ve dere temizliği işlemi başlattık. Bu çerçevede son kat dairelerden gelen şikayetleri de dikkate alarak onarım gerçekleştirdik. Kış aylarına girdiğimiz bu günlerde derelerde biriken kuş ölüsü ve kuş pislikleri, toz ve yapraklar temizlenerek dere iniş ağızlarına, tıkanmayı önlemek amacıyla yaprak tutucu montajı yaptık. Çatı örtüsünde rüzgar ve başka sebeplerle oluşan kopmaların tamirini gerçekleştirdik. Son kat daire sakinlerinden ricamız çatı katlarında yaşanacak su sızıntısı  ve nem oluşması durumunda Yönetimi bilgilendirmeleridir.
  • AĞAÇ BUDAMA VE ÇEVRE DÜZENİYeni sayfada aç
   AĞAÇ BUDAMA VE ÇEVRE DÜZENİ
   29 Eylül 2021, Çarşamba
   Marmara petrol evleri site yonetımi
   Sitemiz içerisinde bulunan ağaç ve çiçekler için mevsiminde budama ve temizleme işlemi geçekleştirdik.