MARMARA PETROL EVLERİ

Apsiyon Mobil'i Hemen İndirin, Konut Asistans Paketi'nden Ücretsiz Yararlanın!

Apsiyon Mobil'iHemen Yükle!
  • 2021 YILI GENEL KURUL TUTANAĞIYeni sayfada aç
   SAYIN KOOPERATİF ÜYELERİ. TASFİYE HALİNDE S.S. MARMARA PETROL MENSUPLARI KONUT YAPI KOOPERATİFİ 2021 YILI OLAĞAN GENEL KURUL TESCİL İŞLEMİ TAMAMLANMIŞ OLUP GENEL KURUL TUTANAĞI ÜYELERİMİZİN BİLGİSİNE SUNULMUŞTUR. 
  • 18.09.2021 Tarihli Seçimli Genel Kurul EvraklarıYeni sayfada aç
   SAYIN KAT MALİKİ. 18.09.2021 TARİHİNDE YAPILAN OLAĞAN GENEL KURULUMUZ İLE İLGİLİ BELGE  VE GENEL KURULDA ALINAN KARARLAR TUTANAK ALTINA ALINMIŞ OLUP SİZ KOMŞULARIMIZIN BİLGİSİNE SUNULMUŞTUR.
  • MERDİVEN BOŞLUKLARININ BOYANMASIYeni sayfada aç
   MERDİVEN BOŞLUKLARININ BOYANMASI
   25 Nisan 2022, Pazartesi
   Marmara petrol evleri site yonetımi

        2019 yılında yapılan Olağan Genel Kurul  Toplantısında  Yatırım Bütçesi adı altında alınan “BLOK MERDİVEN BOŞLUKLARININ BOYANMASI”  kararı, aidat tahsilatlarında yaşanan sıkıntıdan dolayı gerçekleştirilememişti.  2020 Yılı Olağan Genel Kurul toplantısından sonra aidat borcu birikmiş olan kat malikleriyle yapılan birebir görüşmeler neticesinde tahsilatlarda ilerleme kaydetmiş durumdayız. Bu itibarla 2019 Yılı Olağan Genel Kurulunda alınan karara istinaden, Yönetim Kurulu olarak uzun süredir boyanmamış olan ve kötü bir görüntü oluşturan  kat hollerinin  boyanması işlemini başlattık.

  • SİTEMİZDE KARLA MÜCADELEYeni sayfada aç
   SİTEMİZDE KARLA MÜCADELE
   25 Nisan 2022, Pazartesi
   Marmara petrol evleri site yonetımi
   Marmara Petrol Evleri Sitesinde Yoğun kar yağışı sonucu oluşan kar manzaralarını ve karla mücadelemizi sizlerle paylaşıyoruz. 
  • KAMERA BAKIM ONARIM VE İYİLEŞTİRMEYeni sayfada aç
   KAMERA BAKIM ONARIM VE İYİLEŞTİRME
   25 Nisan 2022, Pazartesi
   Marmara petrol evleri site yonetımi
   Yatırım Bütçesi içinde yapımını planladığımız, sitemizin güvenliği açısından çok önemli bir yere sahip olan kamera sistemi için yenileme ve Onarım işlemi gerçekleştirildi. Tüm otoparkları ve bina girişlerini net olarak görüp kayıt altına alacak şekilde düzenlemeler yapılarak  sitemizin her alanı sürekli  izlenecek hale getirilmiştir.
  • SİTEMİZDE KARLA MÜCADELE ÇALIŞMALARIYeni sayfada aç
   SİTEMİZDE KARLA MÜCADELE ÇALIŞMALARI
   01 Haziran 2022, Çarşamba
   Marmara petrol evleri site yonetımi
   Tümünü göster...
       Tüm İstanbul genelinde ve çok yoğun olarak da sitemizin bağlı bulunduğu Arnavutköy ilçesinde yaşanan kar yağışı sonucunda sitemize ulaşımın sağlandığı ana yollar ve site içerisindeki yollarımız bir süre  kullanılamaz hale gelmiştir.  Site Yönetimi olarak tüm imkanlarımızla karla mücadele etmeye çalıştık. Siteden dışarı çıkışın imkansız hale geldiği bu sürede  sitemizin ekmek ihtiyacını gidermek için  fırınlardan ekmek tedarik ederek dağıtım gerçekleştirdik.  Kar küreme araçlarının bile yetersiz kaldığı bu afet için mümkün olan en kısa sürede kiraladığımız kepçelerle çalışma gerçekleştirip yollarımızı ve otoparklarımızı kullanılır hale getirmeye çalıştık. Bu zorlu süreçte bizden desteklerini esirgemeyen kıymetli komşularımıza ve bir telefonumuz ile sitemize kepçe gönderen  Büyükşehir Belediyesi Yol Bakım ve Onarım müdürümüze  teşekkür ederiz.
  • Hava Durumu
   Çoğunlukla açık
   Çoğunlukla açık
   İstanbul
   13 Ağustos 2022 Cumartesi
   23,5°C
   Hissedilen 24,4°C
   Nem %83
   13 `Ağustos`
   `Cumartesi`
   Çoğunlukla açık
   Çoğunlukla açık
   14 `Ağustos`
   `Pazar`
   Parçalı bulutlu
   Parçalı bulutlu
   15 `Ağustos`
   `Pazartesi`
   Çok bulutlu
   Çok bulutlu
   ­­­29,2°C

   22,1°C
   ­­­29,4°C

   21,9°C
   ­­­27,7°C

   21,9°C
  • KOOPERATİF GENEL KURUL ÇAĞRI MEKTUBUYeni sayfada aç
   KOOPERATİF GENEL KURUL ÇAĞRI MEKTUBU
   25 Nisan 2022, Pazartesi
   SİTE YÖNETİMİ
   15 Mart 2020 Pazar günü icra edilecek Kooperatif Genel Kurul davetiyesi ekte sunulmuştur. Katılım sağlamanızı ve temsil yetkinizi kullanmanızı rica ederiz.
  • COVİD-19 İLE MÜCADELE ÇALIŞMALARIMIZYeni sayfada aç
   COVİD-19 İLE MÜCADELE ÇALIŞMALARIMIZ
   25 Nisan 2022, Pazartesi
   Marmara petrol evleri site yonetımi
   Covid-19 pandemi salgını ile site yönetimi olarak mücadele etmeye devam ediyoruz. Satın aldığımız akülü ilaçlama cihazı ve dezenfektan maddesiyle tüm ortak kullanım ve ortak temas alanlarını dezenfekte ediyoruz. Bu uygulama iki gün arayla devam edecektir. 
  • HASARLI ÇATI ONARIMLARIYeni sayfada aç
   HASARLI ÇATI ONARIMLARI
   25 Nisan 2022, Pazartesi
   Marmara petrol evleri site yonetımi
   Bölgemizde meydana gelen şiddetli fırtına nedeniyle bloklarımızın tamamında, merdiven aydınlatmalarında kullanılan şeffaf poli karbon ve çatı kaplama malzemelerinde  hasarlar oluşmuştur. Hava şartları izin verdiği müddetçe tamir işlemi devam etmektedir. 
  • YÜRÜTMEYİ DURDURMA MAHKEME KARARIYeni sayfada aç
   YÜRÜTMEYİ DURDURMA MAHKEME KARARI
   25 Nisan 2022, Pazartesi
   SİTE YÖNETİMİ
   Sitemizin hizmetlerinin aksamasına neden olan mahkeme kararı ekte sunulmuştur. Bilgilerinize sunarız.
  • ÇATI ONARIM ÇALIŞMASIYeni sayfada aç
   ÇATI ONARIM ÇALIŞMASI
   25 Nisan 2022, Pazartesi
   Marmara petrol evleri site yonetımi
       Sitemizde bulunan 14 blok için Çatı onarımı ve dere temizliği işlemi başlattık. Bu çerçevede son kat dairelerden gelen şikayetleri de dikkate alarak onarım gerçekleştirdik. Kış aylarına girdiğimiz bu günlerde derelerde biriken kuş ölüsü ve kuş pislikleri, toz ve yapraklar temizlenerek dere iniş ağızlarına, tıkanmayı önlemek amacıyla yaprak tutucu montajı yaptık. Çatı örtüsünde rüzgar ve başka sebeplerle oluşan kopmaların tamirini gerçekleştirdik. Son kat daire sakinlerinden ricamız çatı katlarında yaşanacak su sızıntısı  ve nem oluşması durumunda Yönetimi bilgilendirmeleridir.
  • AĞAÇ BUDAMA VE ÇEVRE DÜZENİYeni sayfada aç
   AĞAÇ BUDAMA VE ÇEVRE DÜZENİ
   25 Nisan 2022, Pazartesi
   Marmara petrol evleri site yonetımi
   Sitemiz içerisinde bulunan ağaç ve çiçekler için mevsiminde budama ve temizleme işlemi geçekleştirdik. 
  • ÇATI ONARIMI Yeni sayfada aç
   ÇATI ONARIMI
   25 Nisan 2022, Pazartesi
   Marmara petrol evleri site yonetımi
   YATIRIM BÜTÇESİ ADI ALTINDA PLANLAMASINI YAPTIĞIMIZ  ÇATI ONARIM İŞLEMİNE BAŞLADIK. DERELERİN TEMİZLİĞİ, YAĞMUR İNİŞ BORUSU ETRAFI YALITIMI, ÇATI KAPLAMA MALZEMESİNDEKİ ONARIMLAR VE BACA ETRAFI TAMİRLERİ YAPILARAK SON KAT DAİRELERDEN GELEN ŞİKAYETLERİ GİDERMEYE ÇALIŞIYORUZ. 
  • HUKUKİ GELİŞMELERYeni sayfada aç
   HUKUKİ GELİŞMELER
   25 Nisan 2022, Pazartesi
   Marmara petrol evleri site yonetımi
   Tümünü göster...
   Site yönetimi olarak göreve geldiğimiz 2017 yılında, siteye ait 40.000,00 TL yi kooperatif namına mantolama borcuna istinaden ilgili firmaya gönderenler hakkında dava açmıştık. Site aidatları, kooperatif üyesi olmayan malikler ve kiracılar tarafından da ödenmektedir. Mantolama işi kooperatif ile sözleşmesi yapılan bir iştir. Ayrıca yöneticiler genel kurullarda aldıkları yetkilere istinaden iş yapabilirler. Tüm bu hususlara binaen açtığımız davada daha önce mahkeme tarafından açıklanan; "Yetkisizlik nedeniyle davanın reddi" kararını, site yönetiminin davayı kaybettiği, bu kararın site yönetiminin yasal olmadığının delili olduğu şeklinde lanse edilmişti. Doğru olmadığını daha önce de anlattığımız bu söylentilerin delili olacak mahkeme kararı çıkmıştır. Çıkan kararda görevli mahkemenin hangisi olduğu belirtilmiştir. Bu andan itibaren dava belirtilen mahkemede sürecektir. 
   Site yönetimi için bu kararı önemli kılan bir husus daha mevcuttur. Kooperatif eski yöneticilerinin ve bu yöneticilerin telkinleriyle hareket eden bazı kat malikleri, borçlarına istinaden kendilerine açtığımız icra davalarına "sitemizin 3 parsel üzerine kurulu olduğu ve site yönetimi olamayacağı" ifadelerini kullanmışlardı. Bu savunmaları sebebiyle davalardan netice alma süreçleri uzamaktaydı. Diğer kat maliklerinin de akılını karıştıran bu hususa mahkeme aldığı kararla noktayı koymuştur.
   Duyurunun ekinde paylaştığımız dava evraklarında da göreceğiniz üzere, "dosyadaki kayıt ve belgelere göre, davacı sitenin birden fazla parsel üzerinde kurulu olduğu ve toplu yönetime geçildiği anlaşılmaktadır" ifadesiyle sitemizin toplu yapıya geçtiği ve site yönetiminin yasallık sorunun olmadığı bir kez daha perçinlenmiştir. 
   Mahkeme bu kararını, sunduğumuz deliller neticesinde, sitemizin yönetim planının tapu kayıtlarında 2007 tarihinden beri mevcut olduğunu görmesi üzerine almıştır.

   Bilgilerinize sunarız.

   Site ve Kooperatif Yönetimi