.

  • COVİD-19 İLE MÜCADELE ÇALIŞMALARIMIZYeni sayfada aç
   COVİD-19 İLE MÜCADELE ÇALIŞMALARIMIZ
   20 Mayıs 2020, Çarşamba
   SİTE YÖNETİMİ
   Covid-19 pandemi salgını ile site yönetimi olarak mücadele etmeye devam ediyoruz. Satın aldığımız akülü ilaçlama cihazı ve dezenfektan maddesiyle tüm ortak kullanım ve ortak temas alanlarını dezenfekte ediyoruz. Bu uygulama iki gün arayla devam edecektir. 
  • KOOPERATİF GENEL KURUL ÇAĞRI MEKTUBUYeni sayfada aç
   KOOPERATİF GENEL KURUL ÇAĞRI MEKTUBU
   20 Mayıs 2020, Çarşamba
   SİTE YÖNETİMİ
   15 Mart 2020 Pazar günü icra edilecek Kooperatif Genel Kurul davetiyesi ekte sunulmuştur. Katılım sağlamanızı ve temsil yetkinizi kullanmanızı rica ederiz.
  • MANTOLAMA FİRMASIYLA YAPILAN TOPLANTIYeni sayfada aç
   MANTOLAMA FİRMASIYLA YAPILAN TOPLANTI
   06 Ocak 2020, Pazartesi
   SİTE YÖNETİMİ
   5 Ocak 2020 Pazar günü saat 14.00'da Kooperatif yönetim ofisinde, sitemizin mantolama işini yapan Ay Yapı firma yetkilileri ve diğer taraflarla toplantı gerçekleştirdik. Yapılan toplantıda; bloklar için sözleşmesi yapılan ücretler, toplam işin ücreti, 2016 yılından itibaren yapılan ödemeler (banka dökümleriyle) ve firmaya ödenmesi gereken kalan borç konuşulmuştur. Toplantıya ilişkin diğer tüm detaylara ekteki evraktan ulaşabilirsiniz.
  • HUKUKİ GELİŞMELERYeni sayfada aç
   HUKUKİ GELİŞMELER
   13 Kasım 2019, Çarşamba
   SİTE YÖNETİMİ
   Devamını göster...
   Site yönetimi olarak göreve geldiğimiz 2017 yılında, siteye ait 40.000,00 TL yi kooperatif namına mantolama borcuna istinaden ilgili firmaya gönderenler hakkında dava açmıştık. Site aidatları, kooperatif üyesi olmayan malikler ve kiracılar tarafından da ödenmektedir. Mantolama işi kooperatif ile sözleşmesi yapılan bir iştir. Ayrıca yöneticiler genel kurullarda aldıkları yetkilere istinaden iş yapabilirler. Tüm bu hususlara binaen açtığımız davada daha önce mahkeme tarafından açıklanan; "Yetkisizlik nedeniyle davanın reddi" kararını, site yönetiminin davayı kaybettiği, bu kararın site yönetiminin yasal olmadığının delili olduğu şeklinde lanse edilmişti. Doğru olmadığını daha önce de anlattığımız bu söylentilerin delili olacak mahkeme kararı çıkmıştır. Çıkan kararda görevli mahkemenin hangisi olduğu belirtilmiştir. Bu andan itibaren dava belirtilen mahkemede sürecektir. 
   Site yönetimi için bu kararı önemli kılan bir husus daha mevcuttur. Kooperatif eski yöneticilerinin ve bu yöneticilerin telkinleriyle hareket eden bazı kat malikleri, borçlarına istinaden kendilerine açtığımız icra davalarına "sitemizin 3 parsel üzerine kurulu olduğu ve site yönetimi olamayacağı" ifadelerini kullanmışlardı. Bu savunmaları sebebiyle davalardan netice alma süreçleri uzamaktaydı. Diğer kat maliklerinin de akılını karıştıran bu hususa mahkeme aldığı kararla noktayı koymuştur.
   Duyurunun ekinde paylaştığımız dava evraklarında da göreceğiniz üzere, "dosyadaki kayıt ve belgelere göre, davacı sitenin birden fazla parsel üzerinde kurulu olduğu ve toplu yönetime geçildiği anlaşılmaktadır" ifadesiyle sitemizin toplu yapıya geçtiği ve site yönetiminin yasallık sorunun olmadığı bir kez daha perçinlenmiştir. 
   Mahkeme bu kararını, sunduğumuz deliller neticesinde, sitemizin yönetim planının tapu kayıtlarında 2007 tarihinden beri mevcut olduğunu görmesi üzerine almıştır.

   Bilgilerinize sunarız.

   Site ve Kooperatif Yönetimi
  • YÜRÜTMEYİ DURDURMA MAHKEME KARARIYeni sayfada aç
   YÜRÜTMEYİ DURDURMA MAHKEME KARARI
   06 Ocak 2020, Pazartesi
   SİTE YÖNETİMİ
   Sitemizin hizmetlerinin aksamasına neden olan mahkeme kararı ekte sunulmuştur. Bilgilerinize sunarız.